İçeriğe geç

Totem Tabela

Totem Tabela Nedir?

Genellikle şehirlerarası, uzun mesafe yollarda ve büyük dinlenme tesisleri, benzin istasyonlarında, dikkatleri çekebilmek adına kullanılan büyük ve ışıklı tabela sistemine totemtabela adı verilir. Totemtabelalar uzun mesafe yollar dışında şehir içinde de kullanılabilir. Alışveriş merkezleri, resmi daireler ve büyük firmalarda totem tabelalar sıklıkla tercih edilmektedir.

totem tabela edirne
totem tabela edirne

Totem Tabela Çeşitleri Nelerdir?

Totemtabela çeşitleri oldukça fazladır. Bu çeşitleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Likit totemtabela
Işıklı totemtabela
Işıksız totemtabela
Tek bacaklı totemtabela
Çift bacaklı totemtabela
Alüminyum totemtabela
Kompozit totemtabela
Vinil germe totemtabela
Profil totemtabela
Çelik totemtabela

TotemTabela Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Totemtabela yapımı sırasında totemin konulacağı alanın belirlenmesi ve alanın uygun olduğuna emin olunması gerekir.
Totemtabela eğer şehirlerarası yollarda kullanılacaksa uzak mesafeden görülebilmesi çok önemlidir.
Eğer gece de hizmet veren bir firma olarak totem tabela yaptıracaksanız, seçeceğiniz totem tabela kesinlikle ışıklı olmalıdır.
Totemtabelanın temellerinin güçlü betonlarla desteklenmesi gerekmektedir. Ayrıca tabelanın iskeleti için de güçlü malzemeler tercih edilmelidir. Aksi taktirde zorlu hava koşullarında tabela bozulmalar gösterecektir.

TotemTabela Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Diğer reklam türlerine bakıldığında totemtabela avantajları oldukça fazladır. Totem tabelalar, üretim şekli sayesinde oldukça uzak mesafelerden seçilebilir ve daha fazla potansiyel müşterinin firmadan haberdar olmasını sağlayabilir. Özellikle ışıklı olarak tercih edilen totemler hem gece hem gündüz faaliyet göstereceği için oldukça verimli bir tercih olacaktır.

TotemTabelalar Nasıl Yapılır?

Totemtabela yapımı sırasında önce faaliyet tasarımı yapılmalıdır. Faaliyet tasarımı yapıldıktan sonra bazı grafik programları yardımıyla tasarım dijital ortama aktarılır. Dijital ortama aktarılan grafikler, alüminyum tabakalar CNC ve lazer kesiciler yardımı ile kesilir. Daha sonra kesilen tabakaların kırma ve kıvırma kısımları özel makineler ile şekillendirilir. En son işlem olarak totemler fırın boya ile boyanır.

Ücretsiz keşif ve fiyatlandırma için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

+905543540504