İçeriğe geç

İnternet Sitesi Kurulumu

İnternet, artık sınır tanımayan bir dünya ve bu dünyada internet siteleri her gün daha da önem kazanıyor. Günümüzde internet sitesi kurmak teknik açıdan bakıldığında çok kolay gibi görünse de kendi misyonunuzu ortaya koyan, dikkat çekici ve potansiyel müşterilerinizin sizi daha iyi anlamasına yardımcı olacak bir internet sitesi kurmak için birçok önemli nokta bulunuyor.

İnternet Sitesi Nedir?

Aslında internet sitesinin oldukça geniş bir tanımı var. Biraz özet olarak anlatmak gerekirse bir işletmenin ya da bir kişinin dijital ortamda yarattığı vitrin olarak tanımlayabiliriz. İnternet sitesi adı verilen servis ağı, isteyen her işletmenin ürettiği hizmeti veya ürünleri dünyanın dört bir köşesindeki kitlelere tanıtabilmesine yardımcı oluyor.

İnternet Sitemi Kendim Kurabilir Miyim?

Gelişen teknoloji sayesinde artık her firma ya da birey kendi internet sitesini kurabiliyor. Lâkin internet sitesi kurmak çok kolay görünse bile profesyonel bir destek almadığınız sürece siteyi SEO uyumlu hâle getirmek, sitenin içerisinde istediğiniz düzenlemeleri ve tasarımları yapmak ve daha birçok başka unsuru özelleştirmek kolay olmuyor.

Efendi Reklam olarak alanında başarılı, profesyonel reklamcılık kadromuz ile istediğiniz özelliklerde internet sitelerini tam istediğiniz gibi kurup, size ve misyonunuza uygun olarak şekillendiriyoruz. Hazırladığımız siteyi, eğer istediğiniz değişiklikler de varsa onları düzenledikten sonra kullanıma hazır bir şekilde sizlerin beğenisine sunuyoruz. İnternet sitesi kurulumu için detaylı bilgi ve fiyatlar hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İnternet Sitesi Çeşitleri Nelerdir?

İnternetin insanların hayatında daha fazla yer edinmesi ile çok farklı alanlarda birçok internetsitesi çeşidi ortaya çıkmış bulunuyor. Özellikle online satış siteleri, hepimizin alışık olduğu fiziksel alışveriş kültürünü değiştirerek yepyeni bir alışveriş dünyası oluşturuyor.

Gün geçtikçe artan internet siteleri çeşitlerinden en çok kullanılanlar şunlardır;

Online Satış Siteleri
Oyun Siteleri
Haber Siteleri
Tanıtım Siteleri
Blog Siteleri
Forum Siteleri
Paylaşım Siteleri
Kurumsal Siteler
Kişisel Siteler
İnternet Sitemi Ziyaret Eden Kişi Sayısını ve Sitede Kalma Sürelerini Nasıl Arttırabilirim?

Bir internetsitesi açmadan önce hangi kitleye yönelik paylaşım yapılacağını belirlemek oldukça önemli. Hedef kitlesinin belirlenmemesi sitenin istenilen seviyeye ulaşamamasına sebep oluyor.
Sitenizi kurduktan sonra paylaştığınız her içeriğin özgün ve yaratıcı olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Alıntı içerikler SEO sırasında arama motorlarında arka sıralara düşmenize neden olabiliyor.
Site içerisinde okuyucu bunaltacak yazılardan uzak durulmalı ve uzun cümlelerden oldukça kaçınılmalı. Sade ve anlamlı cümleler ile istediklerinizi anlatabilmeniz oldukça önem arz ediyor.

+905543540504