İçeriğe geç

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Reklamları Nedir?

İnternet içerisinde bulunan sosyal paylaşım siteleri aracılığı ile yapılan faaliyetlere sosyal medya reklamı denilir. Sosyal medya kullanımının bu kadar arttığı bir dönemde her şirket kendini tanıtmak için sosyal medyada reklam yapmaya ihtiyaç duyar. Doğru bir sosyal medya reklamcılığı ile işletmenizin daha çok müşteriye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medya Reklamcılığı Nasıl Yapılır?

Sosyal medya reklamcılığı yaparken belirli zaman aralıklarına belirli hedefler konularak bu hedeflere ulaşmak amaçlanmalıdır. Sosyal medya reklamları birçok farklı sosyal kanal üzerinden yapılabilir. Sadece tek bir kanal içerisinde bulunmak yerine birkaç farklı kanalda faaliyet göstererek şirketinizin görünürlüğünü daha fazla arttırmak yararınıza olacaktır. Hangi sosyal medya kanalında faaliyet göstereceğinizi seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç unsur vardır. Bunlar;

Reklamı verme amacınıza ve stratejinize dikkat etme
Hedef kitlenizi belirleme
Hizmet verdiğiniz lokasyon çevresine reklam verme
Reklamlar için bir bütçe belirleme
Olarak sıralanabilir. Böylece bir sosyal medya reklamcısı yardımı ile kendinize en uygun kanalı seçebilir ve kendinizi daha fazla potansiyel müşteriye tanıtabilirsiniz.

Sosyal Medya Reklamlarının Avantajları Nelerdir?

Günümüzde en hızlı ve en çok kullanıcıya ulaşabilen reklam türünün sosyal medya reklamları su götürmez bir gerçek. Birçok firma kendi tanıtımlarını ya da ürün tanıtımlarını yapmak için ayırdıkları reklam bütçesinin büyük bir çoğunluğunu bazen de tamamını sosyal medya reklamları üzerinde yoğunlaştırıyor. Şirketlerin dijital pazarlama yaparken sosyal medyayı en öne almalarının belli başlı sebepleri vardır. Bu sebeplerden biraz bahsetmek gerekirse;

Sosyal medya reklamları geniş kitlelere kolay erişim sağlamaktadır. Bu sayede çok kısa bir sürede büyük bir müşteri kitlesine ulaşabilirsiniz.
Sosyal medyareklamları, geleneksel pazarlama türlerine göre çok daha düşük maliyetli olmaktadır. Bu sayede daha az bir bütçeyle daha görünür olabilirsiniz.
Sosyal medyareklamları hızlı yayılır.
Ölçülebilir olması sayesinde reklamınızın kaç kişiye ulaştığını kolaylıkla görebilirsiniz.
Hedef kitlenizi seçerek bir hedeflenme yapısı oluşturabilir bu sayede istediğiniz lokasyon, cinsiyet, yaş ve eğitim durumu gibi demografik özelliklere spesifik reklamlar yaratabilirsiniz.

10 yılı aşın tecrübemizle Yonga Tasarım Reklam olarak sosyal medya reklamlarında da size hizmet sağlıyoruz.

+905543540504