İçeriğe geç

Cephe Giydirme

Cephe Giydirme Nedir?

Cephe giydirme özellikle büyük firmaların kendilerini tanıtmasında ve fark edilmesinde çok önemli bir rol oynar. Firmalar, bulundukları binanın tamamını ya da belli bir kısmının kaplanmasını talep edebilir. Bu talebe göre seçilen dış cephe kaplama ürünleri ile firmalar için en uygun ve en uzun ömürlü dış cephegiydirme reklamlar oluşturulur.

Cephe Giydirme Nerelerde Uygulanabilir?

Cephegiydirme binaların duvar, cam gibi sert olan bütün yüzeylerinde kullanılabilir. Her yüzeye özel tasarlanan cephegiydirme reklamlar ile istediğiniz yüzeyi renklendirebilirsiniz.

Dış Cephe Giydirme Seçenekleri Nelerdir?

Dış cephegiydirme işlemleri birkaç farklı malzeme ile yapılabilmektedir. Bu tekniklerden biraz bahsetmek gerekirse;

Delikli folyo kaplama diğer bir adı ile one way vision işlemi cam yüzeylerde uygulanır. Delikli ve yapışkan bir malzeme olan folyo ile yapılan reklamlar çok dikkat çekici görünür. Dışarıdan bakıldığı zaman reklam çalışmasının görünmesini sağlar ancak iç taraftan baktığınızda reklam sadece ince bir cam filmi gibi görünür. İçeriye gelen güneş ışığını biraz kırar.

Folyo kaplama, kompozit ya da cam olan yüzeylerde kullanılır. Eğer cama uygulanırsa içeriden bakıldığında dışarı görünmez. Bu özelliği sebebiyle genelde kör olan yüzeylerde tercih edilir. Folyo kaplamanın arka yüzeyi beyazdır.

Delikli vinil kaplama veya mesh özellikle delikli folyo kaplama kullanılamayan alanlarda tercih edilir. Vinil kaplama, kaplama yapılacak yüzeyin üzerine demir bir kaskas yardımı ile gerilir. Germe işlemi sonrasında görüntünün daha net olması için kaplamanın etrafına alüminyum bir çerçeve uygulanır.

Silikon Cephe Kaplama Nasıl Yapılır?

Cam cephe kaplama teknikleri arasından en çok tercih edilen kaplama tekniği olan silikon cephe kaplama, alüminyum ve cam ile uygulanabilir.

Silikon cephe giydirme belirlenen ebatlarda alüminyumun yatay ve düşey taşıyıcı profillerin bağlantı elemanları yardımı ile birbirlerine vidalanarak bir çerçeve oluşturulması ile yapılır. Buradan sonra alüminyum ile camlar birleştirilir ve giydirme işlemi tamamlanır.

cephe giydirme edirne
cephe giydirme edirne

Silikon Cephe Kaplama Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Silikon cephe kaplama yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta camın yapıştırılma sürecidir. Camların, özel bir silikon yardımı ile kuru ve tozsuz bir ortamda yapıştırılması çok mühimdir. Aksi halde istenilen görüntü elde edilemez.

+905543540504