İçeriğe geç

E-Ticaret Sitesi

E-ticaret sitesi

E-Ticaret Nedir?

1990’lı yıllardan itibaren, web siteleri ile internet üzerinden ürün ve hizmet alım-satımı yapılmasına yardımcı olan sisteme e-ticaret adı verilir.

E-ticaret siteleri sayesinde, normal koşullarda fiziksel olarak gerçekleştirilen alışveriş işlemleri internet üzerinden sağlanabiliyor. Bu sayede şirketler sadece belli bir lokasyonda bulunan kişilere değil Türkiye’nin hatta dünyanın herhangi bir yerinde bulunan müşterilere ulaşarak ürün ve hizmetlerini satabiliyor.

E-Ticaretin Avantajları Nelerdir?

Özellikle pandemi süreci ile bütün dünyanın evlerine kapanmak zorunda olması e-ticaret kullanımını normalde olduğundan çok daha ileri bir seviyeye taşıdı. E-ticaret her zaman fiziksel ticaretten daha avantajlı olmuştur. Bu avantajlardan biraz bahsetmek gerekirse;

E-ticareti tercih ederek 7/24 satış yapma imkanına sahip olursunuz.
Mesai saatleri ve tatil günleri gibi durumlara takılmaksızın her an internet üzerinden satış gerçekleştirebilirsiniz.
İş kurmak için büyük bütçelere ihtiyacınız olmaz. Düşük bütçeler ile e-ticaret sitenizi kurabilirsiniz.
Bir lokasyona bağlı kalmadan satış işlemi yapabilirsiniz.
Ürün sınırı olmadan istediğiniz kadar ürünü satışa çıkartabilirsiniz.
Dünya üzerinde internet erişimi olan her kullanıcıya satış yapabilirsiniz.
Dijitalleşmenin faydalarından yararlanarak sitenizi kullanan insanlara tekrar ulaşabilirsiniz.
Süreci fiziksel alışverişe göre daha hızlıdır. Mekân kiralama, dekore etme, hazırlama, açılış yapma gibi uğraştırıcı işlerle uğraşmanıza gerek kalmaz.
E-Ticaret Sitesi İçin Profesyonel Danışmanlık Almalı Mıyım?

Eğer e-ticaret sektörüne ilk defa giriyorsanız, ihtiyaçlarınızın ne olduğu konusunda kafanız karışıksa sadece kendi araştırmalarınızla ilerlemek yerine e-ticaret konusunda uzman kadromuzdan görüş almak sizin için çok daha iyi olacaktır. Çalışma stilinize karar vermeden önce e-ticaret ile kullanabileceğiniz maksimum ve minimum hacmi, kâr marjını hesaplamalı ve bunların ortalamalarını kolaylıkla karşılayacak bir e-ticaret sitesi ile yola çıkmak en güvenilir yol olacaktır.

E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

E-ticaret sitesi kurulumu uzman bir kadro yardımı ile yapıldığı zaman oldukça kolaydır. Yonga Tasarım Reklam olarak biz sizin için her şeyi hazırlıyoruz. Size ve misyonunuza özel olarak yaratacağımız unsurlar ile e-ticaret sitenizi birlikte şekillendirebilir ve potansiyel müşterileriniz için en ilgi çekici olacak noktaları beraber belirleyebiliriz.

Detaylı bilgi, fiyat ve hizmetler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

+905543540504