İçeriğe geç

Cam Giydirme

Cam Giydirme Nedir?

Binalarda bulunan kompozitlerin veya camların üzerine genelde one way vision ya da folyo baskı uygulanarak yapılan çalışmaya cam giydirme adı verilir. Genelde reklam alanı olarak kullanılan bu alanlar dış cephede kullanılırsa firmaların logo gösterimi için ya da ürün tanıtımı için de kullanılabilir.

Cam Giydirme İçin Hangi Malzeme Tercih Edilmelidir?

Cam giydirme yaparken one way vision ya da folyo baskı kullanılabilir.

One way vision ile kaplanan camlardan, içeriden dışarısı görünür ancak dışarıdan bakanlar içeriyi göremez. Bu özellikle gizlilik tercihi bulunan firmalar için bir artıdır. One way vision uygulaması yapılırken delikli folyo kullanıldığı için görsel kaybı yaşanır, eğer küçük detay gerektiren bir reklam kullanacaksanız one way vision görüntüyü bozabilmektedir.

Cam üzerine one way vision’un dışında bir de şeffaf folyo baskı uygulaması yapılır. Şeffaf folyo, delikli folyoya kıyasla daha az doygun bir renk skalasına sahiptir ancak küçük detaylar söz konusu olduğunda firmaların tercihi folyo baskı olmaktadır.

cam-giydirme-edirne

cam-giydirme-edirne

Cam Giydirme Ne Kadar Dayanır?

Camgiydirme özellikle dış cephede tercih edildiği için gün ışığına, yağmura ve mevsimsel değişikliklere çok sık maruz kalmaktadır. Maruz kaldığı güneş miktarına göre değişkenlik göstermesine karşın cam giydirme reklamları genellikle ortalama 2 yıl hiçbir değişim göstermez. 2 yıldan sonra reklamda solma başlar.

Cam Kaplama Nasıl Sökülür?

Folyolar hava değişimi sonucunda zamanla deforme olur. Bu sebeple zaman zaman reklam kaplamasının sökülmesi gerekir. Folyonun sökümünü zorlaştıran bazı durumlar bulunur. Bu durumlar;

Hava koşullarının dengesiz olması
Folyo baskının üstüne yeni bir folyo baskı kaplanması
Kullanılan folyonun kalitesiz olması
Folyo baskının zamanla deforme olması
Cam kaplama sökümü oldukça zahmetli ve dikkatli yapılması gereken bir iştir. Bu iş yapılırken işinin ehli, ne yaptığını bilen uzman kişilerden destek alınması oldukça önemlidir. Eğer yanlış bir işlem yapılırsa cam zarar görür ve yüksek meblağlarda maddi kayba sebep olabilir.

Yonga Tasarım olarak uzman kadromuz ile camgiydirme işlemlerinizi gerçekleştirebiliriz. Kullandığımız mürekkebin, folyonun ve malzemelerin kalitesi sayesinde hem reklamınızın ömrünü arttırabilirsiniz hem de zamanı geldiğinde folyonun söküm işleminin daha kolay gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Detaylı bilgi ve fiyat için bizimle iletişime geçebilirsiniz

+905543540504