İçeriğe geç

Dijital Baskı

Dijital Baskı Nedir?

Dijital baskı, dijital ortamdaki içeriklerin materyaller üzerine basılması tekniğidir. Genellikle küçük baskı işleri için tercih edilen dijital baskı, offset baskı gibi diğer baskı stillerinden farklıdır.

Dijital Baskının Avantajları Nelerdir?

Dijital baskı sırasında baskı kalıpları değiştirilmez.
Dijitalbaskının süresi daha kısadır
Baskıda değişiklik yapmak daha kolaydır
Diğer baskılara oranla daha az maliyetlidir
Eğer baskı yapılacak adet azsa, hızlı teslim gerektiriyorsa, hız, kaliteden daha önemliyse dijital baskı doğru bir tercih olacaktır.

Folyo Baskı Nedir?

PVC türünde, arkası yapışkanlı bir baskı malzemesi olan folyo baskı, başka bir malzemeye ihtiyaç olmadan birçok yüzeye yapışabilir. Özellikle dijital baskı yöntemi ile folyo üzerine baskılar yapılmaktadır.

Folyoların birçok renk seçeneği vardır. Bu çeşitlilik folyo baskanın kullanım alanını genişletmektedir.

Folyolar normal folyo, cast folyo ve şeffaf folyo olmak üzere üçe ayrılır.
vinil baskı edirne

Normal Folyo Nerede Kullanılır?

Tabela ve cam vitrinlerde ayrıca cephe ve yönlendirmelerde normal folyo kullanılır.

Cast Folyo Nerede Kullanılır?

Girinti ve çıkıntısı yoğun olan araç kaplamaları gibi bölgelerde sıcak hava üflemesi yardımı ile cast folyo kullanılır.

Şeffaf Folyo Nerede Kullanılır?

Dijitalbaskıya ters baskı olarak uygulanan şeffaf folyo kullanıldığı zemine ters olarak yapıştırılır. En çok kullanılan folyo çeşitlerindendir.

İç Mekan Folyo Baskısı Nedir?

İç mekanlarda folyo uygulanırken dikkat edilmesi gereken en temel unsur sağlığa zararlı olmamasıdır. Bu nedenle iç mekan folyo baskı yapılırken su bazlı boya kullanılmalıdır.

İç mekanlarda genelde dekoratif amaçlarla veya tanıtım amacıyla kullanılan folyo baskının amacı istenilen kitleye yönelik reklam yapmaktır. Bu folyolar kullanılırken su ile temasa dikkat edilmesi gerekir.

Dış Mekan Folyo Baskı Nedir?

Dış mekanda folyo işlemi yapılırken aranan temel unsur malzemenin dayanıklı olmasıdır. Yaşanabilecek her türlü doğa olayına maruz kalacağı için son derece dayanıklı olması gerekmektedir. Dış mekan folyo baskı yaparken solvent bazlı boya kullanmak zararı en aza indirecektir.

Solvent boyalar ile yapılan folyo uygulama işlemleri uzun yıllar kullanılabilir olması, her mekanda uygulanabilmesi ve büyük boyutlu folyolarda uygulanabilmesi sebebiyle maliyeti düşürmektedir.

+905543540504