İçeriğe geç

Araç Giydirme

Araç Giydirme Nedir?

Araçların üzerine yapılan reklam uygulamasına araç giydirme adı verilir. Araç giydirme işlemi sırasında birkaç farklı folyo kullanılabilir. Araçgiydirme işlemi sırasında kullanılan folyonun araç oluklarına düzgünce yerleştirilmesi çok önemlidir. Bu sebeple araç giydirme işleminiz profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır. Araçgiydirme işlemi hakkında detaylı bilgi ve fiyat için Yonga Tasarım ile iletişime geçebilirsiniz.

Araç Giydirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Araçgiydirme işlemine başlamadan önce giydirme yapılacak aracın fotoğrafları farklı açılardan detaylı olarak çekilmelidir. Çekimi yapılan fotoğraflar dijital ortama aktarılır ve bazı grafik programları yardımı ile giydirme işlemi için birkaç farklı alternatif hazırlanır. Hazırlanan taslaklar müşterinin beğenisine sunulur ve beğenilen taslak için çalışmaya başlanılır.

Araçgiydirme işlemi sırasında profesyonel bir ekip tercih edilmelidir. Yapılacak en küçük bir montaj hatası, ek yerlerin birbirini tutmamasına, hava kabarcıklarının oluşmasına veya folyonun vaktinden hızlı sökülmesine neden olacaktır. Giydirme işlemi yukarıdan aşağıya doğru yapılmalıdır.

araç giydirme edirne
araç giydirme edirne

Giydirme İçin Hangi Folyolar Kullanılır?

Araçgiydirme sırasında en çok tercih edilen folyo türü cast folyo olarak karşımıza çıkar. Çok ince ve çok esnek olan bu folyo tipi bütün araçlara uygundur. Özellikle giydirilecek araç kanallı yapıdaysa cast folyo dışında tercih edilecek folyolar araca uyum sağlayamaz çünkü sıcaklık değiştiği anda, yapıştırılan yüzeyler atma yapacaktır.

Uzun ömürlü olan diğer folyo çeşidi yarı cast folyo olarak adlandırılır. Yaklaşık 5 ile 7 yıl arasında ömre sahip olan bu folyo özellikle düz yüzeylerde tercih edildiği için yarı cast olarak adlandırılır. Kanallı araçlarda tercih edilemez.

Düz yüzey folyosu, sadece tamamen düz yüzeyli araçlarda kullanılabilir. Genellikle tır dorselerinde ve kamyonet kasalarında tercih edilir. Düz yüzey folyosu uygulamasına başlanmadan önce giydirme yapılacak alanın iyice temizlenmesi gerekir aksi halde malzeme yapışmayacaktır. Diğer folyolara göre çok daha dayanıksız olan bu folyo, kısa ömürlüdür.

AraçGiydirmenin Reklamlarımıza Etkisi Nedir?

Birçok farklı reklam çeşidi bulunmaktadır. Her reklamın amacı birbirinden farklıdır. Uygun maliyetli olması ve uzun ömürlü olması sebebiyle araç giydirme reklamı birçok şirket tarafından çokça tercih edilir. Araçların üzerine yapıştırılan reklamlar sürekli hareket halinde olduğu için birçok yerde kendini gösterecektir. Bu açıdan baktığınızda araçgiydirmenin en uygun fiyatlı ve en etkili reklam yöntemlerinden biri olduğunu görebilirsiniz.

+905543540504