İçeriğe geç
one way vision baskı

One way vision baskı, genel olarak binaların cam yüzeylerine yapılan reklam uygulamalarına verilen isimdir. Delikli folyo olarak da bilinen bu işlem cephe giydirme olarak da anılır. Reklam uygulamalarında son derece popüler olan bir baskı türüdür. Camın iç kısmından bakıldığında dışarısı görülür. Dışarıdan ise iç mekan görülmez. Delikli olmasının sebebi de budur. Doğru kullanımda kaliteli ve uzun ömürlü bir reklam aracıdır.
Baskı sürecinde ölçümleme çok önemlidir. Delikli folyonun uygulanacağı alana ait çıktılar alınır ve hata payı ortadan kaldırılır. One way vision baskı minimal bir çalışma olduğu için delikli folyo tam olarak uygulanabilir. Ölçüm yaparken derz aralıkları da dikkate alınır. Bu sistemde dışarıdan iç mekanın görülmemesi kullanılmasının önemli nedenlerinden biridir.

One Way Vision Baskı Nasıl Yapılır?

One way vision işlemi öncesinde giydirmeyi planladığınız cephenin fotoğraflarının çekimi önemlidir. Bu fotoğraflar kaliteli bir makine ile detaylı olarak çekilmelidir. Sanal ortamda sizlerin direktifleri ve onayıyla resimler düzenlenir. Sonrasında ihtiyacınızı karşılayacak bir reklam uygulaması hayata geçirilir.
Giydirme yapılacak alanda en üstten başlamak gerekmektedir. Giydirme işlemi cam ya da kör bir malzeme üzerine yapılabilir. Ayrıca uygulama sırasında hava kabarcığı olabilir. Bu yüzden titiz bir şekilde uygulanmalıdır. Hava kabarcığı olursa iğne ile patlatılmalıdır. Ölçüm işlemi için de öncelikle renkli çıktı alınır ve gerekli çalışmalar yapılır. Burada derz aralıklarının da ölçüsünün alınması önemlidir.

OneWay Vision Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

One way vision, ince ve delikli bir yapıya sahiptir ve kaliteli malzemeden üretilir. Bu yüzden dayanıklı ve estetik bir reklam tekniğidir. Solvent bazlı boyalar kullanıldığı için 5 yıla kadar kullanım ömrü vardır. Binalar yanında araçlarda da kullanılmaktadır.
Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalıdır. Öncelikle cam deterjanla temizlenir. Kirli camlara yapıldığında one way visionlar tam olarak yapışmaz. Montajdan önce ispirtoyla temizlenirse daha düzgün yapışır. Yağmurlu ve karlı havalarda yapılmaması önerilmektedir. Yapılacak uygulamada kullanılan malzemenin yapışkanı kuvvetli, deliklerin çapları da ufak olursa elde edeceğiniz resim sonuçları da kaliteli olacaktır. Yapılan uygulama yağmur, kar ya da yoğun güneş ışıkları gibi durumlara dayanıklıdır.

+905543540504