Dünyanın tamamında milyonlarca kullanıcısı olan ve her an yeni bir video yüklenen YouTube’a yepyeni özellik geldi. Yeni özellik ile beraber videoları bulmak çok daha bir kolay hal aldı. YouTube’a Yeni Özellik Geldi!

Youtube, uygulamasına gelen yeni güncellemeyle beraber bazı yeniliklerde gelecek!

Youtube Hayat Kurtaracak Özellik Geldi! youtube yeni özellik

Google’nin sevilen video paylaşım sitesi YouTube’nın uygulamasının yaptığı güncelleme de bazı yeni iyileştirmeler ve değişiklikler yaptı ve YouTube ya yeni bir özellik eklendi. Videolarınızı izlerken, videonun üzerine bir kez tıkladığınızda kanalın adını ve ilgili videonun kaç kişi tarafından izlendiği bilgini yer almaktaydı.

Onun dışında aynı anda video açıkken farklı işlemler de yapabilecektiniz. Google, artık bu video programı odaklı bir uygulamadan sıkılmış gözüküyor. Bu yüzden YouTube Red üyelerine özel olarak farklı müzik de açabileceksiniz. Bu yeni özelliklerin Android N geliştiricileri tarafından eklendiğini belirtmek istiyoruz.

Ayrıca uygulamada performans iyileştirmesi de yapıldı. Bu sayede Android cihazınızda daha iyi bir deneyim yaşama imkanını sizlere sundular. Ayrıca yeni güncellemeyle sınırlama özelliği geldi!

YouTube’a Video Sıralama Özelliği Geldi

Yeni gelen güncelleme ile artık programda, çalma listelerini ve kanalların yüklediği videoları istediğiniz gibi sıralayabileceksiniz. Youtube yeni yayına aldığı özellik ile sıralamaya izin vermeye başladı.

Artık videoları eskiden yeniye, yeniden eskiye, popülerden az popülere göre sıralama yapabileceksiniz. Eskiden çalma listeleri eklendiği sıraya göre oynatılmaktaydı. Yeni özellik ile popüler olan videoları bulmak kolay hale geldi. youtube yeni özellik

Youtube  ile Sıralama Özelliği Nasıl Kullanılır?

Gelen sıralama özelliğiyle Android ve İOS kullanıcıları güncelledikleri program da kullanmaya başladılar. Sıralama özelliğini kullanmak için yapmanız gereken oldukça basit. Öncelikle Youtube da herhangi bir kanala veya çalma listesinin üzerine gelin. youtube yeni özellik

Buradan hemen sağ üst köşede yer alan sıralama kısmını seçin. Sıralama bölümünden eskiden yeniye, yeniden eskiye veya popülerden az popülere sıralama doğru seçenekleri bulunmakta. Bu seçenekler arasından istediğiniz özellikleri seçin ve istediğiniz videoyu kolaylıkla bulun.

Youtube yeni özellik ile  sahip olmak için Android de Google Play’a, İOS da App Store’ye girerek Youtube güncellemesini yapabilirsiniz. Güncelleme yaptıktan sonra yukarıda bahsettiğimiz adımları takip ederek siz de sıralama özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz.