dijital baskı-edirne

Dijital Baskı Edirne

Dijital baskı denilince üzerinde baskı bulunan kağıt, folyo, branda (vinil), bez gibi bir çok ürün aklımıza gelmektedir.

Dijital baskı da tercih yaparken ilk dikkat etmemiz gerek nokta kullanım alanı olmalıdır.

Örneğin bir etikete ihtiyacınız var ve bunu  dış mekanda kullanacaksınız. Kesinlikle solvent bazlı bir baskı tercih etmelisiniz. Matbaada bastıracağınız bir etiket kısa sürede yıpranıp kullanılmaz hale gelecekken, folyo üzerine solvent bazlı dış mekan baskı makinesinde bastıracağınız etiket uzun süre kalıcı olacaktır.

Öncelikle solvent bazlı makinelere değerlendirelim.

Solvent bazlı makinelerde iç mekan ve dış mekan olmak üzere kendi içlerinde iki gruba ayrılmaktadır.

Açıkhava reklamcılığında gördüğünüz reklam çalışmalarının tamamı, billboard, raket, afiş, tabela gibi dış mekan baskı makinesinde dijital baskı tekniği ile basılmaktadır.

Bu baskı çeşidi kullanılan malzemelerin ve boyaların kalıcı olabilme özelliğinden dolayı tercih edilmektedir.

Ancak detay gerektiren işlerde, küçük yazıların olduğu ve ya çok yüksek çözünürlük elde etmek istiyorsak, iç mekan baskı tekniğini kullanırız.

Kanvas tablo, yüksek çözünürlüklü fotoğraf, küçük yazılar içeren ürünler ve iç mekanda kullanılacak ürün ürünler iç mekan baskı makinesi ile hazırlanmaktadır.

Dijital Baskı Edirne

Folyo baskı

Tabela üzeri giydirme, ofis ve dükkan camına uygulama, araç kaplama, duvar kaplama, zemin kaplama, dekota üzerine uygulama, kompozit üzerine uygulama ve benzeri bir çok alanda kullanılan folyo baskılar, pürüzsüz ve temiz yüzeylere uygulanabilmektedir.

Vinil baskı  Dijital Baskı Edirne

Tabela ve afişlerde kullanılan vinil baskı tekniği diğer tekniklere göre daha hesaplı bir çözüm sunabilmektedir. Örneğin profil kasa üzerine germe yöntemiyle hazırlanan tabelalar, aynı ölçüde hazırlanacak kompozit tabelaya oranla çok daha makul fiyattadır.

Afiş olarak da çok tercih edilen vinil baskı tekniği, dayanıklılığı ile kağıt afişlere oranla daha kalıcı olması ile dış ortamlarda çok kullanılmaktadır.

Etiket baskı  Dijital Baskı Edirne

Folyo kağıt etiket olarak farklı malzemelerle üretilebilen etiketler, bir çok farklı alanda kullanılmaktadır. İmal edilen ürünlerin üzerinde, özel günlerde, araçlarınızın üzerinde, ambalajların üzerinde ve benzeri akla gelebilecek her yerde etiket baskılar kullanılabilmektedir.

Dijital baskı ile ilgili teklif ve bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.