İçeriğe geç
katalog-tasarım

Katalog tasarımı, basılı iletişim stratejileri içerisinde en çok kullanılan araçlardan biridir. Markayı doğru anlatacak şekilde tasarlanmalıdır.

Kataloglar, kurumsal katalog ve ürün tanıtım kataloğu olmak üzere ikiye ayrılırlar. Kurumsal kataloglarda firmaların kurumsal bilgilerine yer verilerek ne iş yaptıkları, neler yaptıkları anlatılır. Ürün tanıtım kataloğunda ise firmanın ürünleri ve hizmetleri tanıtılır.

Katalog tasarımı hazırlanırken, kapak tasarımının etkileyici olmasına dikkat edilmesi gerekir. Hedef kitle üzerinde oluşturulan ilk izlenim kritik bir konu olduğu için katalog kapak tasarımının, markaya, sektöre ve trendlere uygun olması gerekir. Ayrıca iç sayfalarla bütünlük yakalamalı ve okurun gözünü yormamalıdır.

Yonga Tasarım, tasarım ve baskı alanındaki deneyimi ve bilgi birikimiyle hazırladığı katalog tasarımları hedef kitle üzerinde maksimum etkileşim yakalanmasını sağlar. Ekibimizdeki metin yazarları, kataloğunuz için modern, yenilikçi ve hedef kitlenize uygun metin yazımı gerçekleştirerek kataloğunuzun metin içeriklerini oluşturur.

Özenle hazırlanan katalog tasarımları, firmanıza artı değer katar ve daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlayarak müşteri sayınızın artmasında etkin rol oynar. Siz de firmanız için çarpıcı ve modern bir katalog tasarımına sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Katalog Tasarımı Yaparken Hangi Programlar Kullanılır?

CorelDraw matbaa ve ajanslarda kullanılan en temel programdır. Ancak bilinenin aksine profesyonel bir grafik tasarımcı, Adobe indesign programı ile sayfa düzenleme çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

Diğer programlar, sayfa düzenlemesini yaptığınız kitap, dergi, gazete ve ya broşürün bir bakışta tamamının görünmesine imkan vermezken, indesign programında bunu rahatlıkla yapabilirsiniz. Çünkü tüm sayfalar önünüzde sıralı şekilde açıktır.

Hız konusunda ise diğer programlar indesign programı ile kıyaslanamaz bile. Diğer programlarda kullanılan nesneler dosyanın içerisine kaydedilir. Bu nedenle ne kadar çok obje kullanırsanız, çalışma esnasında dosya boyutunun büyümesinden dolayı programınızda yavaşlama olacaktır.

Indesign programı ise kullanılan öğelerin sadece önizlemesini çekip, çalışma dosyasına gömme işlemi yapmadığından zaman açısından çok büyük avantaj sağlamaktadır.

Ayrıca diyelim ki onlarca, hatta yüzlerce sayfalık bir kitap mizanpajı hazırlattınız. Ancak yazı tipini değiştirmeye karar verdiniz. Farklı bir program ile bu işlem çok uzun zaman alırken, Grafik tasarımcınız adobe indesign programı ile sayfa düzenlemeleri yapmış ise tek tıklama ile bu işlemi hızlıca gerçekleştirebilir.

Detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

+905543540504