İçeriğe geç
one way vision baskı

Edirne | camlarınıza reklam uygulamasını nasıl yapmalısınız?

İşyerinizin camlarına reklam uygulaması yaptıracaksanız, dikkat etmeniz gereken birkaç ayrıntı vardır.

 

Edirne |Folyo uygulama

İşyerinizin camlarına folyo uygulama yaptıracaksanız bilmeniz gerekir ki; dışarıdan bakıldığında görseller görünürken siz içeriden beyaz bir zemin görürsünüz ve dışarıdan gelecek olan ışığı büyük ölçüde engeller. Dışarıdan baktığınızda içerisini göremediğiniz gibi aynı durum içeriden bakıldığında da gerçekleşecektir. Yani camlarınız cam olma işlevini tamamen yitireceklerdir.

Edirne | One Way Vision Uygulama

Bu uygulama çeşidinde, dışarıdan bakıldığında görsel çalışma görülürken, siz içeriden dışarıyı görebilirsiniz. One way vision olarak adlandırdığımız bu malzeme delikli yapısı sayesinde dışarıyı görme imkanı sağlar. Cama yapıştırılan kısmı siyah renktedir, baskı yapılacak kısmı ise beyaz renktedir ve istenilen görsel dijital baskı yöntemiyle malzemeye uygulanır.

Bu uygulamayı yaptırmak isterseniz en çok dikkat etmeniz gereken husus kullanacağız renk tonlarıdır.

Maalesef koyu renkler one way vision’ı etkisiz kılmaktadır. Örneğin siyah baskı yapılmış one way vision camınıza uygulanırsa, içerisi görünecektir. Ayrıca gündüz saatlerinde dışarıdaki ışık yoğun olduğundan dolayı içeride ışık yakmanız olumsuz bir etki yaratmazken, hava karardıktan sonra ise durum tam tersi yönde değişir. Geceleri işyerinizde çalışıyorsanız ve dışarıdan görünmek istemiyorsanız, one way vision sizin için doğru bir seçim olmayacaktır, eğer perde kullanmıyorsanız dışarıdan görünürsünüz.

Edirne | Kumlama Uygulaması

Kumlama olarak adlandırdığımız malzeme, camınıza buzlu cam özelliği kazandırır. İçeriden bakıldığında dışarıyı, dışarıdan bakıldığında da içeriyi göremezsiniz. Ancak cama yakın kişi ve objeleri silüet olarak görebilirsiniz.

 

Peki görselleri hazırlarken nelere dikkat etmeliyiz?

İşletmenizin mensubu olduğu sektöre uygun görseller hazırlamak en doğrusu olacaktır. Ancak kurumsallığa önem veren bir işletmeyseniz, kesinlikle birden fazla ürününüzü camlarınıza uygulamayın. Güçlü markaların görsellerine bir göz atın. Bir ürün görseli üzerinden hazırlanmış kompozisyon şeklindeki çalışmaları görecekseniz. Verilmek istenilen mesaj bir sloganla verilmiş ve sadelik ön plana alınmıştır. Ne yazık ki çoğu işletmeci camlarını bir broşür çalışması gibi kullanmaktan çekinmiyor. Her yere bir ürün boşluk kalmayacak şekilde yapılmış, nefes almayan tasarımlar. Bu şekilde içeride neler bulunduğunu anlattığınızı düşünebilirsiniz ama inanın bu davranış işletmenizi kurumsallıktan ve ciddiyetten çok uzak yerlere taşır. Görsel çalışmalarınız hazırlanırken kendi beğenilerinizi değil, dışarıdan biriymiş gibi düşünerek hitap ettiğiniz kitlenin beğenilerini dikkate almalısınız.

+905543540504