İçeriğe geç
folyo baskı

Folyo baskı; arkası yapışkanlı olacak şekilde mat ya da parlak kağıt üzerine yapılan kaliteli baskı türüdür. Folyo baskıyı sert zeminlere yapıştırarak kolayca kullanabilirsiniz. Folyo malzemesi ülkemizde en çok dijital baskıda kullanılır ve PVC türünde basılmaktadır. Farklı bir malzemeye gerek olmadan yaptığınız baskıyı birçok yüzeye kolayca yapıştırabilirsiniz. Özellikle reklam sektöründe geniş bir kullanım alanına sahip folyo baskıyla fotoğraf kalitesinde baskı yapabilirsiniz.
Folyo baskılar genel olarak mağazaların vitrinlerinde yer alan indirim ya da kampanya tanıtımlarında kullanılmaktadır. Folyoda farklı renk seçenekleri tercih edebilirsiniz. Dikkat çekici renkleri tercih edebilir ya da markanızın renklerine yer verebilirsiniz. Folyoların üzerine özel tekniklerle istediğiniz çizim, resim ve yazıları ekleyebilirsiniz.

Folyo Baskı Kullanım Alanları

Folyo baskı geniş bir kullanım alanına sahiptir. Normal olarak bilinen folyolar daha çok tabelalarda ya da cam vitrinlerde kullanılır. Ayrıca ortak yaşam alanlarındaki yönlendirme ve cephelerde de kullanılmaktadır. Girintili çıkıntılı alanlarda daha çok cast folyo tercih edilir. Ayrıca araç kaplamalarına sıcak hava ile uygulanan uzun ömürlü folyolar tercih edebilirsiniz.

Genel olarak kullanılan folyo türünden bir ide dijital baskıya ters olarak içeriden yapıştırılan şeffaf folyodur. Baskıları vitrin tasarımı, indirim yazıları, tabelalar, dış ve iç mekanlar, evlerin duvarları ve dekorasyon amaçlı da kullanabilirsiniz. Farklı ihtiyaçlara yönelik özel boyutlarda ve türlerde seçimler yapabilirsiniz. Araç kiralama şirketleri de metal üzerine mıknatıslı folyo uygulamaktadır.

İç Mekan Folyo Baskı

İç mekanlarda tercih edilen folyo baskı insanlarla temas sağlayabilir. Bu yüzden su bazlı boyalar kullanılır ve insan sağlığına tehdit etmediği kanıtlanan boyalar tercih edilir. Bu folyolar genel olarak tanıtım ya da dekorasyon çalışmalarında kullanılır. Direkt olarak hedef kitleye yönelik olduğu için en etkili sonuçları aldığınız baskı türlerinden biridir. İç mekanlarda yazılar suyla temas etmemelidir. Bu durumda akma yapabilirler.

Dış Mekan Folyo Baskı

Dış mekanlarda da tercih edebileceğiniz folyo baskılar dayanıklı yapıya sahiptir. Dışarıdan gelecek yağmur, kar, rüzgar ya da güneş gibi doğa olaylarına karşı dayanıklı olarak üretilmektedir. Dış mekanlardaki baskılarda sağlamlığıyla bilinen solvent bazlı boyalar kullanılır. Dış mekan folyobaskı büyük boyutlarda uygulanabilir. Bu baskılar uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz ürünlerdir. Her yüzeye uygulanabilir. Reklam maliyetlerinizi en aza indirmektedir. Dış mekan folyobaskı fuar standı, tabela ya da billboardlar da olmak üzere geniş bir kullanım alanı vardır.

+905543540504