İçeriğe geç
kutu harf-tabela

Kutuharf tabela, bir çok farklı malzemeden yapılan, üç boyutlu ya da iki boyutlu olabilen tabela çeşitlerindendir.

Kutuharf tabelalar kurumsal görünüme önem veren firmaların en çok tercih ettiği tabelalardır. Tasarım atölyemizde firmanıza özel olarak tasarlanan kutu harf tabelalar, kaliteli malzeme ve işçilik ile üretilmektedir. Firmanıza kurumsal bir görünüm katalacak olacak bu tasarımlar, ışıklı ya da ışıksız olarak tercih edilebilir.

KutuHarf Tabela Nerelerde Kullanılır?

Kutu harf tabelalar hemen hemen her yerde kullanabileceğiniz en kullanışlı tabela çeşidi olarak görebilirsiniz. Bu yüzden kullanımlarında şurada kullanmalısınız tarzı bir kesinlik söylenemez. Dükkanlarda özellikle oldukça fazla görebildiğimiz kutu harf tabela çeşitleri, farklı çeşitleri ile her tarza sahip işletmeye uymaktadır. Aynı zamanda ışıklı kutu harf tabelaları da fazla tercih edilmese de hemen hemen her yerde kullanabilir olmaları ile öne çıkıyor.

Her beğeniye uygun bir tabela tasarımı olan ekibimizde yılların deneyimini yansıttığımız profesyonel uygulamalarımızla istediğiniz boyutta ve temaya uygun tabelayı tasarlıyoruz.

KutuHarf Tabela Çeşitleri Nelerdir?

  • Alüminyum KutuHarf
  • Pleksi KutuHarf
  • Dekota Harf
  • Köpük Harf
  • Prinç KutuHarf
  • Krom KutuHarf
  • Fileli KutuHarf
  • Gold Krom KutuHarf

Pleksi ön yüzeyli alüminyum yan bantlı kutuharf

Sağlamlık açısından en iyisi olan bu tipteki tabelalar en çok tercih edilen kutu tabela çeşidi olarak sayılabilir. Bu tabelaların üretiminde su geçirmez aydınlatma sistemleri de konulabilir. Konulan bu ışıklar sayesinde kurumun kimliğinde yer alan renk ailelerini de kullanabilme özelliğine kavuşmaktadır. Üretildiği malzemeler ve üretim aşamaları sayesinde paslanmaz ve yüksek dayanıklılağa sahip bir kutu harf tabela çeşidi olarak öne çıkmaktadır.

En çok tercih edilen kutu harf çeşidi pleksi ön yüzeyli alüminyum yan bantlı kutu harftir. İçerisine modül led montajlanarak aydınlatmanın sağlandığı bu kutu harf çeşidi ön yüzeyi aydınlatmalı olduğundan ters aydınlatmalı modellere göre çok daha belirgin bir görünüm sağlamaktadır.

Paslanmaz krom kutuharf

Paslanmaz krom ters aydınlatmalı kutu harf çeşidi de bazı sektörler için vazgeçilmezdir.

Genellikle gold paslanmaz ve silver paslanmaz çeşitleri tercih edilmektedir.

Bir diğer üretim malzemesi olan krom ve nikel de paslanmaz kutuharf tabelası üretiminde tercih edilmektedir. Paslanmaz krom nikel seçeneklerinde fileli ve düz olarak iki üretim seçeneğinden birini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda ışıklı olarak da üretilebilen bu tarzdaki paslanmaz kutuharf tabelalar, uzun ömürlü ve dayanıklı olmaları sayesinde suya dayanıklılık gösterir. Dış ortamda yer alan bu tabelalar özellikle yağmur suyuna karşı oldukça dayanıklıdır.

Kutuharf üretiminde dikkat edilmesi gerekenler

Kutu harflerin üretiminde kullanılan malzeme kalitesi çok önemlidir. Aydınlatmanın sağlandığı modül ledlerin uygulanırken doğru seçilmesi gerekmektedir. Lümen değerleri, dış mekana uyumlu olmaları ve aydınlatma açılarına uygun olarak gerekeli sayıda montaj yapılması çok büyük önem taşımaktadır.

+905543540504