İçeriğe geç

Üretici ile tüketici arasında ki iletişimi sağlayan tabela, işletmelerin tercih ettiği tanıtım ve reklam şeklidir.

Küçük ve büyük işletmelerin kullandığı görsellerdir. Işıklı ve ışıksız olarak üretilebilmektedir.

 

Işıksız tabelalar içerisinde aydınlatma sistemi olmayan tabelalardır. Işıksız vinil germe ile profil karkas üzerine germe yapılan tabelalar en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.Alüminyum kompozit levha, ahşap, pleksi ve foreks kullanılarak da üretilebilmektedir.

 

Işıksız tabelalar  vinil germe veya folyo baskı olarak yapıldığı için maliyeti ışıklı tabelaya göre daha düşüktür.

Işık desteğini dışarıdan aydınlatma ile yapılabilir.

Tabelanız istenilen ölçü, uygulama yapılacak zemin, tasarım, üretim ve uygulama bir bütün olarak değerlendirilerek çalışma yapıldığında hem kusursuz bir sonuç hem de maliyeti bakımından uygun bir uygulamayı elde edebilirsiniz.

 

Işıklı tabelaya aydınlatma düzeneği bulunmadığı için gece kullanımı daha azdır bu nedenle ışıklı tabela 7/24 görünümü bulunurken ışıksız tabela sadece gün ışığında görünmektedir.

 

Işıklı Tabela işletmelerin en çok tercih ettiği reklam uygulama biçimidir. 7/24 reklam görünürlüğüne sahiptir.

Işıklı tabela üretiminde led ve florasan ile aydınlatma yapmak mümkündür. Vinil germe ile yapılan tabelalarda florasan aydınlatma kullanılırken kabartma harf ile yapılan tabelalarda şerit led ya da modül led tercih edilmektedir.

 

Işıklı tabelanın avantajı adından da belli olduğu gibi gece görünmesini sağlayan aydınlatma sisteminin olmasıdır. Tabela; üretici firmanın tüketiciye ulaşmasında büyük bir etkiye sahiptir. Bu nedenle yapılacak ışıklı tabelanın kullanılan malzemeden seçilen aydınlatma sistemine renk ve tasarıma kadar bir bütün halde düşünülmelidir. Işıksız tabelaya göre  maliyeti yüksektir. Işıklı tabela pleksi, alüminyum, paslanmaz gibi malzemelerden yapılabilmektedir.

 

+905543540504